Lesedi Waldorf Centre
Lesedi Waldorf School is een onafhankelijke school met een goede academische standaard en biedt klassen van kleuterschool tot klas 7. Er is ruimte voor 110 kinderen in het internaat. Alle Waldorfscholen in Zuid-Afrika zijn onafhankelijk, en krijgen geen subsidie van de overheid, tenzij de ouderbijdrage zo laag is dat dit nodig is. Dat is hier het geval, de kinderen komen uit gezinnen met lage inkomens. De leerkrachten volgen een curriculum volgens de ontwikkelingsstadia van het kind, dat verschilt van dat van de openbare scholen, maar er parallel aan loopt. Teamwork, communicatie en gemeenschap maken deel uit van Lesedi's ethos. Leerkrachten wonen op het schoolterrein en zorgen ook na schooltijd, samen met verzorgsters, voor de groep kinderen.
Zij krijgen Waldorf training van leerkrachten die tijdelijk langs komen, via online cursussen of men studeert zelf op de onderwijsinhoud.
Lesedi is een school die voortgekomen is uit Waldorf School Inkanyesi in Johannesburg. Een medewerkster van Inkanyesi die in het dorp Madietane woonde en de opleiding tot leerkacht heeft gevolgd, begon het schooltje in 1991 met een kleuterklas en in 1994 met de eerste klas.
Lesedi ligt ongeveer 300 km ten noorden van Johannesburg. Het is het echte platteland. De vrouwen zorgen in hoofdzaak voor de kinderen omdat de mannen van ‘s morgens vroeg tot ‘s avonds laat op het land werken, als er werk te doen is. Het werk brengt niet genoeg geld op waardoor de vrouwen ook moeten werken. Daarom is er een hostel bij de school waar er momenteel 80 kinderen wonen. Iedere maand gaan de kinderen een weekend naar huis. De school ligt erg afgelegen. Ze moeten zelf water oppompen en vaak elektriciteit opwekken via een generator. De school heeft een moestuin voor het eten van alle kinderen die in het hostel wonen.
De kinderen krijgen de vakken volgens de richtlijnen en als 2e taal leren zij Sepedi. Er is geen bovenbouw. De meeste kinderen gaan naar middelbare scholen in de regio, de dichtstbijzijnde Waldorf bovenbouw is Michael Mount Waldorf School in Johannesburg. Dat is te ver en te duur voor ouders.
De ouders verdienen weinig, daarom wordt er vaak een bijdrage gegeven door het IHF voor de aanvulling van de ouderbijdrage.

